Malý dobrodruh – Dovolená s dětmi

Foťte lépe za jediný den s vítězem Czech Press Photo!

Láká vás netradiční kurz fotografování? Tento fotokurz vás naučí „tajné triky“, s nimiž i začátečník s obyčejným fotoaparátem dokáže doslova „přes noc“ fotit ještě lépe.

jan Rybář, fotograf, kurz, fotokurz
otit Nikonem FM2, slavnou "nedigitální" zrcadlovkou, vás už asi Jan Rybář nebude...

Co vám kurz fotografování dá?

Především sebevědomí, že vy i váš fotoaparát (drahý i ten nejobyčejnější) dokážete mnohem více, než jste si mysleli. A také uvidíte desítky unikátních fotek z celého světa.

Odkud se vezme to sebevědomí?

Ve fotografování se dá za krátkou dobu urazit velký kus vpřed – klíčem k tomu jsou praktické tipy a „triky“, které vám pomohou doslova „přes noc“ fotit ještě lépe. A překvapivě kvalitních výsledků lze dosáhnout i s nejobyčejnějším digitálem.

Pro koho je tento kurz fotografování určen?

Pro každého. Semináře v této chvíli probíhají ve dvou skupinách:
A. Umím jen zmáčknout spoušť (nadšení začátečníci).
Patříte sem, pokud vlastníte jakýkoliv digitální fotoaparát, ale nikdy jste neřešili o moc složitější věci, než výměnu baterií a mačkání spouště. A říkáte si, že chcete umět ještě víc, třeba jen lépe fotit své děti či kamarády na výletě na Šumavu či do Antarktidy.
B. Umím víc než zmáčknout spoušť (mírně i více pokročilí).
Patříte sem, pokud jste již alespoň trochu propadli kouzlu focení. Nejspíš vlastníte nějakou digitální zrcadlovku a či sofistikovanější přístroj než nejobyčejnější kamerku za pár tisíc. Chcete umět ještě víc, prostě být fotografem a zachycovat svět kolem vás.

Jak kurz fotografování probíhá?

Workshop trvá 6 hodin a má tři části: v první části vám ukážu tajné „tipy a triky“ na příkladech desítek mých fotografií z celého světa (od Japonska, přes Rusko třeba po Jamaiku), v druhé části skočíme do praxe a „přinutím“ vás zkusit si onu „teorii“ v ulicích či parcích Prahy. Pak fotografické úlovky prozkoumáme a spokojeně zhodnotíme zpět v učebně.

Musím něco umět?

Vlastně ani ne. Je jen nezbytné alespoň zhruba tušit, jak se na vašem aparátu co zapíná.

Co je hlavní myšlenka?

K dobrým fotkám vedou obyčejné věci: vědět co a kdy fotit (a kdy naopak fotit nemá smysl), jak ve svůj prospěch využívat největšího přítele i nepřítele fotografů (světlo) a jak směřovat k nejvyšší metě: schopnosti zachytit na políčko unikátní atmosféru okamžiku. A teď ta hlavní myšlenka: Zvládnout pár hlavních triků může velmi rychle každý – a otevřít si tak fascinující svět fotografie.

Ne každý vám tak hezky zapózuje jako japonské gejši. Kjóto, 2010.

Kde workshop probíhá?

V prostorách Galerie ArtInBox, Dům v Kisně, Perlová 3, Praha 1.

Cena: 2400 Kč

Kdy jsou nejbližší termíny?

Navštivte prosím stránky www.amaze.cz, stránky věnované fotokurzům a kreativnímu psaní.


Jak se přihlásit?

Napište mail na kurzy@janrybar.cz, domluvíme detaily. Kurz doporučuji zaplatit co nejdřív, obvykle se zaplňují  dosti rychle.
Jak stornovat: pokud se z kurzu omluvíte nejpozději dva týdny dopředu, nabídnu Vám vrácení celé částky.  Do čtvrtého dne před workshopem Vám nabídnu výběr nového data.

Kdo je Jan Rybář, lektor kurzu fotografování?

Jan Rybář (* 1971) je český novinář, fotograf a autor několika knih. V Praze vystudoval geologii (Mgr.) a mezinárodní vztahy (Ph.D.), ve Skotsku žurnalistiku (MLitt.).Téměř 13 let pracoval jako reportér zahraničního oddělení MF DNES, poté jako šéfredaktor cestovatelského časopisu Travel Digest. Pro rok 2011 získal grant Rok jinak Nadace Vodafone.

V roce 2004 vyhrál hlavní cenu v soutěži Czech Press Photo za fotografii Bolest Beslanu, kterou pořídil v kavkazském Beslanu.

O rok později vyšla jeho první reportážní kniha Historky z konce světa, která byla v roce 2009 v anketě časopisu GEO a serveru Hedvábná stezka zařazena mezi TOP 30 nejlepších česky psaných cestopisů všech dob. Po ní následovalo volné pokračování s názvem Válečníci, teroristé a jiní šílenci (2008).

Navštívil desítky zemí světa, od Japonska přes Afghánistán a Irák po Guantánamo. Napsal a nafotografoval stovky reportáží (pro MF DNES, ale například i pro český National Geographic). Působí také jako porotce stránek Mám talent, které jsou věnovány vyhledávání literárních talentů.

V roce 2010 uspěl v Literární soutěži Knižního klubu – jeho rukopis Čtvrtá kostka obsadil neoficiální druhé místo. Kniha se odehrává v rudolfínské Praze a má podtitul renesanční detektivka. Vyšla v říjnu téhož roku. Za prvních osm měsíců se jí prodalo téměř 10 000 kusů.

Exit mobile version