Turistické maximum, to je kniha, která na našem trhu hezky zaplnila díru mezi praktickým návodem pro cestovatele (ano, i rodiče s dětmi) a akčními reportážemi. Autoři vysvětlují, jak dobře vybrat a koupit svou dovolenou, prodloužený víkend či prázdninový pobyt, ale také třeba letenku. Mimo to se dozvíte, jak cestovat s dětmi – ať už autem, letadlem nebo třeba autobusem a jaká jsou ta pravá místo pro dovolenou s dětmi.
„Kniha je určena široké veřejnosti, ale i třeba studentům oboru cestovní ruch, jako jediná publikace na našem trhu sjednocuje všechny základní informace, které podává čtivou zajímavou formou. Druhá část přináší neotřelé zajímavé zahraniční reportáže ze zemí, kam naší lidé jezdí nejvíce. Reportáže mají za úkol vzbudit zájem o daný region a jsou tipem proč navštívit určitou zemi a co všechno se dá poznat, zažít a vidět. Autoři knihy vycházeli z vlastních osobních i profesních zkušeností,“ říká Miroslav Zelenka z vydavatelství Agrofin, jež knihu právě uvádí na pulty českých knihkupectví.
Za kvalitu textů pak ručí zkušení autoři- cestovatelé a fotografové:
Ivan Černý – novinář, reportér, publicista, nar. 1949 v Praze, šéfredaktor Magazínu Krásy (Nejen)Česka.Do literatury vstoupil aktivně v roce 1976, dosud vydal více než 10 knih. Z jeho knihy jmenujme např. Přístav bez lodí, Byl jednou jeden Vlasta, Obyčejná dobrodružství, Zločiny z lásky a nenávisti, cyklus povídek Miluji tě, Bobule 2. Problematice cestovního ruchu se intenzivně věnuje více než 15 let, donedávna působil jako prezident České asociace novinářů a publicistů Cestovního ruchu Czech Travel Press. Před několika lety se spolupodílel na seriálu České televize „Po cestách Pravoslaví“, pro Českou televizi pracoval jako scénárista pořadu POKR. V současné době připravuje knihu o pražském rodákovi Johannu Stüdlovi, zakladateli alpské turistiky.
Ivana Masáková – nar. 1966 v Kolíně. Studovala Vysokou školu ekonomickou v Praze – obor obecná ekonomická teorie, počátkem 90. let pracovala v reklamní a produkční společnosti OK-KO, kde pracovala přímo na zajištění programu prvních cest Jean Claude Vam Damma v listopadu 1995 a v prosinci 1996 Chucka Norrise do Prahy. Od konce devadesátých let působí v cestovním ruchu, nejprve jako manažer pro VIP klientelu. Přispívala na různá cestovatelská fora, připravovala mediální prezentace a nyní vedle práce destinačního manažera vede i pravidelnou rubriku Žena na cestách v Magazínu Prima Lady a Lady Wine Revue, pravidelně spolupracuje s magazínem Green.
Miroslav Feszanicz – narozen 1950 v Praze. Původně absolvent střední školy slaboproudé elektřiny, od mala rád fotografoval, postupně se z koníčku stal kůň a celoživotní povolání a láska. Při zaměstnání vystudoval střední filmovou školu v Čimelicích a katedru fotografie na pražské FAMU. Působil v časopisech Vlasta, Květy, ASTRO, v současné době pracuje především pro Národní galerii, rodinný magazín Naše rodina a doprovází fotografiemi knihy známé pražské spisovatelky, publicistky a astroložky Olgy Krumlovské. Osobně za vrchol své práce novináře – fotografa považuje reportážní cestu do Shanghaje v roce 2009 a v roce 2011 setkání s Rheinholdem Messnerem na jeho italském hradě.
Nakladatelství Agrofin je na trhu 10 let. V poslední době se specializuje na oblíbené tematické křížovky a sudoku pro malé i velké cestovatele, omalovánky, interaktivní knihy pro děti a vydává knihy především českých autorů. Celkem již vydali přes 100 titulů. Několik zajímavých knih, které z jejich produkce: 100 + 1 zajímavostí z nejsevernějších Čech od Tatiany Březinové, Skotský deník od režiséra Zdenka Pojmana, Křižovatky osudu od Bohuslava Heřmánka. Ivan Černý patří též mezi kmenové autory nakladatelství Agrofin
Kniha vznikla mimo jiné za přispění mezinárodního autobusového dopravce Eurolines, jehož spolupracovníci sem přidali vlastní tipy na letní cesty s dětmi, zejména po evropských zoologických zahradách. Více se dočtete zde: https://www.malydobrodruh.cz/2011/06/s-detmi-autobusy-eurolines-do-nejlepsich-evropskych-zoo/